Życie na Ziemi wydaje się stałe i spokojne. Jednak jesteśmy tak naprawdę uzależnieni od naszej gwiazdy oddalonej o 150 mln km czyli Słońca. Gwiazda ta ma 4,5 mld lat i należy do gwiazd karłowatych ze względu na swoje rozmiary. Słońce jest niczym nie wyróżniającą się gwiazdą wśród miliardów gwiazd w galaktyce. Jednak nas nie interesuje cała galaktyka. Słońce jest jedno a jego oblicze nie do końca jest wam znane. Chciałem wam przedstawić więc jego wybuchową naturę.Blog autorstwa amatora astronomii dla innych amatorów. Znajdziecie u mnie wiele fascynujących ciekawostek o Wszechświecie. Najbardziej interesują mnie tematy pogody kosmicznej oraz astrofotografii. Zapraszam na wspólne poznawanie Wszechświata
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą O wszystkim i niczym. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą O wszystkim i niczym. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 4 września 2017
Rozbłyski Słoneczne
Życie na Ziemi wydaje się stałe i spokojne. Jednak jesteśmy tak naprawdę uzależnieni od naszej gwiazdy oddalonej o 150 mln km czyli Słońca. Gwiazda ta ma 4,5 mld lat i należy do gwiazd karłowatych ze względu na swoje rozmiary. Słońce jest niczym nie wyróżniającą się gwiazdą wśród miliardów gwiazd w galaktyce. Jednak nas nie interesuje cała galaktyka. Słońce jest jedno a jego oblicze nie do końca jest wam znane. Chciałem wam przedstawić więc jego wybuchową naturę.niedziela, 23 lipca 2017
Kiedy chce się więcej i lepiej / rozterka zakupowa
Calutki dzień przesiedziałem dziś nad poszukiwaniem plusów i minusów pomiędzy dwoma sprzętami astronomicznymi które planuje zakupić. Cały plus tkwi w tym iż na stanie posiadam już statyw na którym którykolwiek z tych sprzętów będzie działał wyśmienicie :)
W czym tkwi problem :) Jest wybór między sobą a wami... Jednak nie do końca. Z jednej strony chciałbym aby to co robię miało szerszy zakres.
W czym tkwi problem :) Jest wybór między sobą a wami... Jednak nie do końca. Z jednej strony chciałbym aby to co robię miało szerszy zakres.
Trochę o mnie i co dalej??? Plany na przyszłość
Witajcie. Postanowiłem założyć bloga o astronomii z wielu powodów.
Dzisiejszy świat jest bardzo rozbudowany i w każdej dziedzinie możemy
spełniać swoje pasje. Od wielu wielu lat interesuje się astronomią. Mam
za sobą kilka już sprzętów obserwacyjnych od zwykłej zabawkowej lunetki
po potwory 14 calowe. Obecnie nie posiadam już żadnego z nich. Mieszkam w
wieżowcu a w mieście warunki do uprawiania tego świetnego hobby mocno
są ograniczone. Dlatego od kilku już lat z powodzeniem prowadzę funpage
na portalu społecznościowym Facebooka.
Subskrybuj:
Posty (Atom)