Pokazywanie postów oznaczonych etykietą O wszystkim i niczym. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą O wszystkim i niczym. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 4 września 2017

Rozbłyski Słoneczne

Życie na Ziemi wydaje się stałe i spokojne. Jednak jesteśmy tak naprawdę uzależnieni od naszej gwiazdy oddalonej o 150 mln km czyli Słońca. Gwiazda ta ma 4,5 mld lat i należy do gwiazd karłowatych ze względu na swoje rozmiary. Słońce jest niczym nie wyróżniającą się gwiazdą wśród miliardów gwiazd w galaktyce. Jednak nas nie interesuje cała galaktyka. Słońce jest jedno a jego oblicze nie do końca jest wam znane. Chciałem wam przedstawić więc jego wybuchową naturę.

niedziela, 23 lipca 2017

Kiedy chce się więcej i lepiej / rozterka zakupowa

Calutki dzień przesiedziałem dziś nad poszukiwaniem plusów i minusów pomiędzy dwoma sprzętami astronomicznymi które planuje zakupić. Cały plus tkwi w tym iż na stanie posiadam już statyw na którym którykolwiek z tych sprzętów będzie działał wyśmienicie :)

W czym tkwi problem :) Jest wybór między sobą a wami... Jednak nie do końca. Z jednej strony chciałbym aby to co robię miało szerszy zakres.

Trochę o mnie i co dalej??? Plany na przyszłość

Witajcie. Postanowiłem założyć bloga o astronomii z wielu powodów. Dzisiejszy świat jest bardzo rozbudowany i w każdej dziedzinie możemy spełniać swoje pasje. Od wielu wielu lat interesuje się astronomią. Mam za sobą kilka już sprzętów obserwacyjnych od zwykłej zabawkowej lunetki po potwory 14 calowe. Obecnie nie posiadam już żadnego z nich. Mieszkam w wieżowcu a w mieście warunki do uprawiania tego świetnego hobby mocno są ograniczone. Dlatego od kilku już lat z powodzeniem prowadzę funpage na portalu społecznościowym Facebooka.